טיולי קיץ – חלק ראשון

      אין תגובות על טיולי קיץ – חלק ראשון

חודש יולי מחייב התעסקות עם הילדים, לבדר אותם בחופשה. זה לא אומר שאי אפשר לקחת יום חופש לטיולים יותר רציניים. למשל טיול עומק לכנסיות פחות מטויילות בבית לחם. <קישור לתמונות>.

גם השנה היינו בפסטיבל אור ירושלים, שאיכזב מאוד. <קישור לתמונות>.

טיול ליל ירח – הפעם באיזור הר ערקוב ליד חורבות עבדת. <קישור לתמונות>.

והשתתפנו השנה לראשונה בשחזור קרב קרני חיטין. כל כוחותינו היו מרוצים. <קישור לתמונות>.

פארק אריאל שרון (הר חיריה) קולט קהל, בנו שם פארק יפה מאוד. הצטרפנו לדיור שקיעה <קישור לתמונות>.

ולקינוח – סיורים בירושלים, עיר דויד, חפירות חדשות במינהרות הכותל, ואתרים נוצריים. <קישור לתמונות>.

ואם שמתם לב לשיבוש בפונטים בעברית – יטופל 🙁

הקיץ מגיע

      אין תגובות על הקיץ מגיע

הסתיימו טיולי החורף והאביב, והקיץ מגיע. בצפון יש עוד כמה מקומות שהאביב טרם עזב. במורדות הר דב שבחרמון, עינות שיאון עדיין זורמים <קישור לתמונות>.

עוד מקום בו האביב עדיין לא הלך – הגליל המערבי. קצת מערות, וקצת נחלים וים. <קישור לתמונות>.

במסגרת טיולי שכנים, לקחנו הסעה מקומית מבית לחם (מנזר תיאודוסיוס) למנזר המרסבא. ועוד מנזרים באיזור. <קישור לתמונות>.

חג הרמדאן בירושלים השתלב השנה עם מצעד הדגלים. העיר מקושטת, ואוכל מעניין בדוכנים. <קישור לתמונות>. ותותח הרמדאן – בוידאו הבא:

ואיך אפשר קיץ בלי טיולי ליל ירח, הפעם בבקעת הורקניה שבמדבר יהודה. האגדות מספרות שצוות המיפוי הבריטי לקח בדואי מקומי כדי שיוליך אותם ויספר להם את השמות. כך הגענו לפסגת ראס מועקף ("המקום בו צריך לנוח"), ומצפונו טיז א-זולימי ("התחת של האיש"). <קישור לתמונות>.

ותזכורת – יש בלוג אח. בלוג המוזיקה שלא שולח מיילים: צריך רק להיכנס מדי פעם (אינשאללה אחת לחודש). רק דברים טובים. <קישור לבלוג המוסיקה של דורון>.

פסח – פסחא

      אין תגובות על פסח – פסחא

חג הפסח התחיל בסערה, והטיולים נדחו מעט עד שהגשם ייפסק. בשולי הסערה יצאנו (שוב) אל המינהרות המסתוריות בנחל סככה (לפי מגילת הנחושת, שם הוטמנו אוצרות בית המקדש) ומצודת הורקניה. <קישור לתמונות>.

מזל שיש רכב חברה גבוה, כך שאפשר להיכנס איתו לעומק הנגב. בחניון הלילה של נחל חוה היה שקט, שביליסטים, ושמירה במהלך היום. בסביבה – מינהרות הנפט של נחש צמא, ונקיק נחל חוה. <קישור לתמונות>.

יום שישי הטוב בירושלים – לפני כאלפיים שנה ישו הסתובב שם עם צלב כבד. אנחנו הלכנו בעקבות עולי הרגל ברחוב ויה דולורוזה וטיפסנו למגדל הכנסיה הלותרנית. <קישור לתמונות>.

למחרת, שבת האור, יורדת האש הקדושה מהשמים והמאמינים מדליקים אגדי נרות בכמות שנותיו של ישו. התחלנו בקבר לזרוס שבאל-עזריה, מקום אליו מעטים הישראליים שמגיעים. <קישור לתמונות>.

מייד לאחר הפסח התקיימה עליה לרגל לשלושת הקברים בכפר כיפל חארס, המזוהים עם כלב בן יפונה, יהושע, ואבא שלו – נון. <קישור לתמונות>.

חג פסח שמח

      אין תגובות על חג פסח שמח

אז ממש לפני טיולי החג:

א. הנוצרים חוגגים את הפסחא במקביל לחג הפסח. ביום ראשון התקיימה תהלוכת יום ראשון של הדקלים מבית פגי (הר הזיתים) אל כנסיית סנטה אנה בעיר העתיקה. לסיום – תהלוכות של תזמורות הצופים מהכפרים הנוצריים בסביבה. <קישור לתמונות>.

ב. השומרונים חוגגים את חג הפסח בהר גריזים, ובתחילת החג – הקרבת זבח הפסח. <קישור לתמונות>.

חורף נהדר

      אין תגובות על חורף נהדר

החורף התברך בהמון גשם בדרום. נחלי מדבר יהודה זרמו יפה והגבים התמלאו. ועוד לא נגמר. אז קצת סבלנות כי הפעם זה ארוך:

באחת השבתות ירדנו אל ואדי קלט הזורם וביקור במנזר סנט ג'ורג' <קישור לתמונות> נהר הירדן גם הוא זרם חזק והציף את אתר הטבילה. עם פינוי המוקשים, עוד ועוד כנסיות נטושות נפתחות שם לקהל.

השיטפונות והירדן מזרימים מים לים המלח וגם בו המפלס עולה מעט. על החוף יש תמיד תצורות מלח מעניינות <קישור לתמונות>.

מדבר יהודה פורח. בכל שקע ונקיק יש פריחה מדהימה. זה לא יישאר כך עוד הרבה ימים. אבל השיטפונות גם הביאו נזקים. מעלה חבר נפגע בכמה מקומות ונהיה מסוכן מהרגיל. לעומתו מעלה איסיים החזיק מעמד 2000 שנה ויחזיק עוד <קישור לתמונות>.

וגם בבקעת הירדן הפריחה משתוללת <קישור לתמונות>:

בין לבין טיול חורפי בנחל ערוגות <קישור לתמונות>

ולקינוח, קפיצה קצרה לטיול בקייב. גם שם יש מנזרים עם נזירים חנוטים, וגם שם יש בחירות בחודש הקרוב. <קישור לתמונות>

אל מרכז הנגב

      אין תגובות על אל מרכז הנגב

כבר לא נשארו הרבה מקומות בארץ שלא הייתי בהם מלא פעמים בשנים האחרונות. אז נוצרה הזדמנות נהדרת עם עוד חמישה חברים לצאת למרכז הנגב, נחלים רחוקים ודרך הבשמים וגם סהרון משולשל אחד (שבינתיים שינו את שמו המדעי ל"סהרון משתלשל"). אפילו התפנקנו בהקפצת הציוד בג'יפ לחניון הלילה בנחל חולית. סה"כ כ- 50 ק"מ במשך יומיים. <קישור לתמונות>

בית לחם

      אין תגובות על בית לחם

אחרי שבחודש שעבר ביקרתי בירדן ובמצרים, רק מתבקש להשלים ביקור בבית לחם. כדי להיכנס חוקית צריך לבקש אישור מראש מהחטיבה ולקוות שהאישור יתקבל. המקומיים רואים מדי פעם קבוצות ישראליות, ומדריכי טיולים/אוטובוסים עם תיירים מגיעים כל הזמן. זה נכון לאתרי התיירות העיקריים אבל לא לשאר חלקי העיר. אם בפעם הקודמת ביקרתי באתרים פחות מתויירים, הפעם ביקרנו בקלאסיקות: כנסיית המולד ומערת החלב, ושדות הרועים. לקינוח – בריכות שלמה. <קישור לתמונות>.

צנין ושלג

      אין תגובות על צנין ושלג

טיול מיטיבי לכת קל זה טיול של 20 ק"מ עם עליות מעטות בלבד. כזה הוא הסיבוב של נחל צין-חצרה-צנין. קצת קניונים גדולים וקצת שוטטות בנקיקים. <קישור לתמונות>:

וקפיצה קטנה לאוסטריה, טיולי שלג, סקי ומזחלות. לנדב שעשה קפיצת דרך גדולה מאוד ברצינות ובלימודים. <קישור לתמונות>:

פירמידות בעיניים

      תגובה אחת על פירמידות בעיניים

יש טיסה יומית של אייר סיני (Egyptair) מתל אביב לקהיר. שעה וקצת טיסה ונוחתים בעולם אחר, שונה ומרתק. את הטיול עשינו עם סוכן מקומי (מצויין ויעיל), והגענו מקהיר עד כמעט לגבול סודן בדרום. שעות רבות מאוד של נסיעות, טיסות פנים, והרבה מקומות שדילגנו (בגלל המרחקים הגדולים וגם כדי להשאיר משהו לפעם הבאה).

הטיול נולד כשניסיתי לארגן טיול הליכה בהרי המדבר המזרחי במצרים כתחליף להרי סיני האסורים. אצל המצרים, מה שלא אתר תיירות מסודר ("עתיקות") זה שטח צבאי. ממנוע. ולאור הנסיבות – שקט יחסי, עתיד לא ברור, והזדמנות – יצאנו לטיול תיירותי לאורך הנילוס. ותודה לגל על התיכנון והאירגון.

<קישור לתמונות>.