פסח – פסחא

      אין תגובות על פסח – פסחא

חג הפסח התחיל בסערה, והטיולים נדחו מעט עד שהגשם ייפסק. בשולי הסערה יצאנו (שוב) אל המינהרות המסתוריות בנחל סככה (לפי מגילת הנחושת, שם הוטמנו אוצרות בית המקדש) ומצודת הורקניה. <קישור לתמונות>.

מזל שיש רכב חברה גבוה, כך שאפשר להיכנס איתו לעומק הנגב. בחניון הלילה של נחל חוה היה שקט, שביליסטים, ושמירה במהלך היום. בסביבה – מינהרות הנפט של נחש צמא, ונקיק נחל חוה. <קישור לתמונות>.

יום שישי הטוב בירושלים – לפני כאלפיים שנה ישו הסתובב שם עם צלב כבד. אנחנו הלכנו בעקבות עולי הרגל ברחוב ויה דולורוזה וטיפסנו למגדל הכנסיה הלותרנית. <קישור לתמונות>.

למחרת, שבת האור, יורדת האש הקדושה מהשמים והמאמינים מדליקים אגדי נרות בכמות שנותיו של ישו. התחלנו בקבר לזרוס שבאל-עזריה, מקום אליו מעטים הישראליים שמגיעים. <קישור לתמונות>.

מייד לאחר הפסח התקיימה עליה לרגל לשלושת הקברים בכפר כיפל חארס, המזוהים עם כלב בן יפונה, יהושע, ואבא שלו – נון. <קישור לתמונות>.

חג פסח שמח

      אין תגובות על חג פסח שמח

אז ממש לפני טיולי החג:

א. הנוצרים חוגגים את הפסחא במקביל לחג הפסח. ביום ראשון התקיימה תהלוכת יום ראשון של הדקלים מבית פגי (הר הזיתים) אל כנסיית סנטה אנה בעיר העתיקה. לסיום – תהלוכות של תזמורות הצופים מהכפרים הנוצריים בסביבה. <קישור לתמונות>.

ב. השומרונים חוגגים את חג הפסח בהר גריזים, ובתחילת החג – הקרבת זבח הפסח. <קישור לתמונות>.

חורף נהדר

      אין תגובות על חורף נהדר

החורף התברך בהמון גשם בדרום. נחלי מדבר יהודה זרמו יפה והגבים התמלאו. ועוד לא נגמר. אז קצת סבלנות כי הפעם זה ארוך:

באחת השבתות ירדנו אל ואדי קלט הזורם וביקור במנזר סנט ג'ורג' <קישור לתמונות> נהר הירדן גם הוא זרם חזק והציף את אתר הטבילה. עם פינוי המוקשים, עוד ועוד כנסיות נטושות נפתחות שם לקהל.

השיטפונות והירדן מזרימים מים לים המלח וגם בו המפלס עולה מעט. על החוף יש תמיד תצורות מלח מעניינות <קישור לתמונות>.

מדבר יהודה פורח. בכל שקע ונקיק יש פריחה מדהימה. זה לא יישאר כך עוד הרבה ימים. אבל השיטפונות גם הביאו נזקים. מעלה חבר נפגע בכמה מקומות ונהיה מסוכן מהרגיל. לעומתו מעלה איסיים החזיק מעמד 2000 שנה ויחזיק עוד <קישור לתמונות>.

וגם בבקעת הירדן הפריחה משתוללת <קישור לתמונות>:

בין לבין טיול חורפי בנחל ערוגות <קישור לתמונות>

ולקינוח, קפיצה קצרה לטיול בקייב. גם שם יש מנזרים עם נזירים חנוטים, וגם שם יש בחירות בחודש הקרוב. <קישור לתמונות>

אל מרכז הנגב

      אין תגובות על אל מרכז הנגב

כבר לא נשארו הרבה מקומות בארץ שלא הייתי בהם מלא פעמים בשנים האחרונות. אז נוצרה הזדמנות נהדרת עם עוד חמישה חברים לצאת למרכז הנגב, נחלים רחוקים ודרך הבשמים וגם סהרון משולשל אחד (שבינתיים שינו את שמו המדעי ל"סהרון משתלשל"). אפילו התפנקנו בהקפצת הציוד בג'יפ לחניון הלילה בנחל חולית. סה"כ כ- 50 ק"מ במשך יומיים. <קישור לתמונות>

בית לחם

      אין תגובות על בית לחם

אחרי שבחודש שעבר ביקרתי בירדן ובמצרים, רק מתבקש להשלים ביקור בבית לחם. כדי להיכנס חוקית צריך לבקש אישור מראש מהחטיבה ולקוות שהאישור יתקבל. המקומיים רואים מדי פעם קבוצות ישראליות, ומדריכי טיולים/אוטובוסים עם תיירים מגיעים כל הזמן. זה נכון לאתרי התיירות העיקריים אבל לא לשאר חלקי העיר. אם בפעם הקודמת ביקרתי באתרים פחות מתויירים, הפעם ביקרנו בקלאסיקות: כנסיית המולד ומערת החלב, ושדות הרועים. לקינוח – בריכות שלמה. <קישור לתמונות>.

צנין ושלג

      אין תגובות על צנין ושלג

טיול מיטיבי לכת קל זה טיול של 20 ק"מ עם עליות מעטות בלבד. כזה הוא הסיבוב של נחל צין-חצרה-צנין. קצת קניונים גדולים וקצת שוטטות בנקיקים. <קישור לתמונות>:

וקפיצה קטנה לאוסטריה, טיולי שלג, סקי ומזחלות. לנדב שעשה קפיצת דרך גדולה מאוד ברצינות ובלימודים. <קישור לתמונות>:

פירמידות בעיניים

      תגובה אחת על פירמידות בעיניים

יש טיסה יומית של אייר סיני (Egyptair) מתל אביב לקהיר. שעה וקצת טיסה ונוחתים בעולם אחר, שונה ומרתק. את הטיול עשינו עם סוכן מקומי (מצויין ויעיל), והגענו מקהיר עד כמעט לגבול סודן בדרום. שעות רבות מאוד של נסיעות, טיסות פנים, והרבה מקומות שדילגנו (בגלל המרחקים הגדולים וגם כדי להשאיר משהו לפעם הבאה).

הטיול נולד כשניסיתי לארגן טיול הליכה בהרי המדבר המזרחי במצרים כתחליף להרי סיני האסורים. אצל המצרים, מה שלא אתר תיירות מסודר ("עתיקות") זה שטח צבאי. ממנוע. ולאור הנסיבות – שקט יחסי, עתיד לא ברור, והזדמנות – יצאנו לטיול תיירותי לאורך הנילוס. ותודה לגל על התיכנון והאירגון.

<קישור לתמונות>.

מארועי החודש האחרון

      אין תגובות על מארועי החודש האחרון

אריזונה היא אחת המדינות החביבות בארה"ב, בה הייתי כבר כמה פעמים. הפעם הטיולים התמקדו בסדונה, נופים של אבני חול. מזכיר את ירדן אבל יותר גשום. <קישור לתמונות>:

ועם הילדים: טיול אחרי השיטפון בקניון היבש של נחל דויד <קישור לתמונות>:

טיול קליל בואדי קלט <קישור לתמונות>:

וביקור אחרי השיטפונות בנחל חימר <קישור לתמונות>:

מה עוד – הופעות:

פסטיבל גרזן האלטרנטיבי

אלעד זאב בפסטיבל דרך הנדיב

ולאחרונה בגלל התקפות בלתי פוסקות חסמתי אפשרות להרשם כמנוי לבלוג. מי שרוצה שישלח בקשה.

 

יריחו

      אין תגובות על יריחו

אחרי נסיונות רבים, סוף סוף קיבלנו אישור ביטחוני לטייל ביריחו.

בעבר, העיר היתה מתויירת בישראלים. היו בה שלושה גנים לאומיים (תל יריחו, ארמון הישאם ובית הכנסת) ועוד הרבה אתרים. כיום יש בה הרבה מאוד תיירים שעוברים בעיר כחלק מהטיולים בארץ הקודש. לישראלים הכניסה אסורה אלא באישור מיוחד.  <קישור לתמונות>.

כאן – קישור לפוסט של פסטיבל אינגינגב. הגלריה תעודכן בקרוב.