קטגוריה: Uncategorized

נגמר הסגר השלישי + טיולי פסח

הפעם פוסט קצת ארוך, כי מיד עם סיום הסגר היה פיצוי בטיולים… מיד עם סיום הסגר יצאנו לאתר הטבילה בנהר הירדן ועין מבוע <קישור לתמונות> ירושלים אירגנו פסטיבל אורות המיועד… Read more »

בין סגר שני לסגר שלישי

בין הסגרים היתה תקופה של הרבה טיולים. ניסיתי למצוא מקומות שלא יהיה צפוף, אחד מהם הוא השביל בנחל חימר. ואחרי השיטפונות – גם זורם קצת. <קישור לתמונות>. מחכים בסבלנות לחזור… Read more »

טיולים אחרי הסגר השני

הסגר השני נגמר, והחורף הגיע. זמן לטיולי מדבר. ראשית – נסיעה לאילת, ממש עם סיום הסגר <קישור לתמונות> רק יצאנו מהסגר, גיחה קצרה לאוקראינה וישר לבידוד. הטיסה באלעל היתה די… Read more »

שנה טובה וליל סגר שמח

טיולי הקיץ הסתיימו בבת אחת. עוד הספקנו לחפש חוברות עתיקות וציורי סלע, ולישון בנחל צין, וישר לסגר. <קישור לתמונות>. במסגרת טיולי הקוצים בגולן הספקנו לבקר גם באישור נחל אלעל <קישור… Read more »

קיץ קורונה – חלק ב

מסלולים רבים בגולן נסגרו (זיהום נחלים, "בטיחות" ורישום מוקדם), מה שהשאיר את המסלולים במרחב הקוצים של מרכז הגולן, עם שרידי בתי כנסת מתקופת התלמוד, נחלים ובריכות. רק בשבתות (שטחי אש)…. Read more »

קיץ קורונה – חלק א

הקיץ הזה היה שונה מכל קיץ אחר. לילדים תוכנית בילויים (מחשב) ולימודים (מחשב). סופי השבוע בטיולים במקום בארועים משפחתיים. הדגש היה על אתרים מופחתי קהל. הבור הסיני בעפרה – סולמות… Read more »

ימי קורונה

את הסגר העברנו בין הבית למרפסת <קישור לתמונות>. לאלון חגגנו בר מצווה בזום <קישור לתמונות> כאשר ירדו קצת ההגבלות, נסענו למקומות מבודדים. למשל לחפירות החדשות בארמון הורדוס מול השומרוני הטוב… Read more »

לפני…

הסגר מאפשר להשלים מטלות שנדחו. למשל לסדר אלבומי תמונות. לפני הכל עוד טיילנו בדרום. השנה הפריחה חסרת תקדים, והגבים מלאים. נחל אוג העליון נראה כמו מאקלים אחר <קישור לתמונות> נחל… Read more »

לילה טוב

בימי הקורונה, אין הופעות וטיולים. הלילה הופעה חיה של "המפשעות" (מקוונת) ולינת שטח במרפסת.

שכם

שכם העתיקה נוסדה בתקופה הכנענית באתר הנקרא היום "תל בלאטה". בתקופה קצרה היא היתה בירת מלכות ישראל. מתקופות אלו נותרו שרידים מרשימים. בתקופה הרומית היא נקראה "ניאפוליס" (=העיר החדשה) ומשם… Read more »